DNA’larla Ön-Türk Gerçeği

Halûk Tarcan
Halûk Tarcan

Yıllar önce Paris de ki Turizm ve Enformasyon Bürosundan “Çatal Höyük” başlıklı bir kitap almıştım. Bu adı duymuş fakat bilimsel değeri hakkında bilgi edinememiştim. Konuyla ilgili bir kitap bulmam beni çok mutlu etmişti.

Yıllar önce dedim, henüz bilgisayar yoktu, postayla mektuplaşıyorduk.

Kitabı karıştırırken, Çatal Höyük Ana-tanrıçasını ve vücudunu kaplayan şekillerin Ön- Türk damgaları olduğunu gördüm. Hemen kopyasını Kâzım Mirşan üstada gönderdim. Cevap kısa sürede geldi. Gönderdiğim mektubun postada gidip dönüşü kadar zaman almıştı. Kâzım Mirşan damgaları çarçabuk okumuştu.

Aşağıdaki şekilde Ana-tanrıça ve vücudunu bezeyen Ön-Türkçe metin görülmektedir.

Ön-Türk Tamgalar
Ön-Türk Tamgalar

 

 

 

 

 

 

Akademik ortamlardan ses seda çıkmadı. Normaldir çünkü, Ön-Türkçeyi okumak için 39  Orta Asya Türkçesinden en az bir kaçını bilmek zaruridir ki, yazı  okunabilsin ve bu konuda doğru ve yanlış kararı verilsin.

Okurlarımdan sayın Yalçın Tan, Ana-tanrıçanın ait olduğu Çatal Höyük halkının DNA testiyle Orta Asya’dan göç edenler ve tarihinin de M.Ö. 7400 olduğunun tespit edilmiş olduğunu bildirdi.

“Gerek DNA Biyografya bilimi gerekse Arkeoloji ve Mitoloji (Antropoloji)  açısından ÇATAL HÖYÜK ile yakından ilintili. Çünkü bu araştırmada kullanılan KAN NUMUNELERİ (DNA’lar) Orta Asya toplumları Türkic Yakutlar (Saka Türkleri, Altay Türkleri ve Moğol Türkleri yanında 17 ayrı guruptan toplandı (Yani Amerika yerlilerinin ataları bu toplumlar oluyor).  Gerek Çatalhöyük’teki Mitolojik duvar resimlerinin Amerika Yerlileri ile AYNILIĞI ve gerekse Dil Bilimi alanındaki çalışmalar, DNA çalışmalarına   (Son Nature Journal  article + Haplogroup X  DNA  araştırma sonuçları)  da eklendiğinde, açık bir gerçek ‘ ÇATALHÖYÜK insanının Orta Asya’dan gelen göçmen Türk  kavimleri olduğu  bilimsel olarak  ortaya çıkmakta.

ÇATALHÖYÜK yerleşiminin, Orta Asya’dan M.Ö. 7400’ lerde (günümüzden yaklaşık 10,000 yıl önce ) göç eden Türk kavimleri olduğu da  varsayımlardan da öte  bir  bilimsellik kazanmış olmakta.

İngiliz araştırmacı James Mellaart, ÇATAL HÜYÜK, une des première cités du monde- jardins des Arts/Talllander, 1967 ,Thames and Hudson Edition kitabında Çatal Höyük’ün tarihini  M.Ö.6500 diye veriyordu.

DNA testiyle 1.000 yıl geriye gidilerek 7400 tarihine inilmektedir.

Bu bilgi

·        Anadolu’nun esas sahiplerinin
·        Ön-Atalarımız olduğunu, bu kere
·        DNA testiyle ortaya koymaktadır

1984’te Prof. Dr.Afif Erzen ve ekibi  “Doğu Anadolu ve Urartular” kitabında Ön-Atalarımızın M.Ö. 13bin’de Doğu Anadolu’ya göç etmiş ve Orta Asya kültürünü taşımış olduklarını yazmıştı.

Prof. Muvaffak Uyanık, Prof. Mihri Belli, Prof. Ersin Alok Doğu Anadolu Yüksek yaylasındaki kaya resimlerini ortaya çıkarmışlardı.

Prof. Alok, Tir-i-şin yaylasında 40bin civarındaki kaya üstü resimlerinin varlığını tespit etmişti.

Kâzım Mirşan Van, Hakkari, Erzurum’da bulunan kaya ve mağara resimlerinden 30 kadarını Ön-Türkçe olarak okumuştu.

Kısa süre önce, çok değerli araştırmacımız Servet Somuncuoğlu “Damgaların Göçü” kitabında sadece Ankara yöresinde 5.000 kadar kaya resmi bularak yayınlamış ve bunların Orta Asya’daki kaya resimlerinin aynı olduğunu dünya bilim alanına sunmuştu (2013).

Daha önce yayımlamış olduğu “Taştaki Türkler” kitabında Anadolu’nun kuzeyden güneye, doğudan batıya binlerce  kardeşinin orta Asya’da bulunan kaya resimlerini sergilemişti(2008)

Çatal Höyüklülerin Orta Asya’dan gelmiş oldukları DNA ile tespit edildiğine göre bu gelenler Batı Merkezli Tarih’in iddia ettiği gibi göçebe DEĞİL, Yeni bir yurt aramak için gelenler olduğuna göre

Yazı ve kültür sahibi GÖÇMEN‘dirler

Bu da

Yazı ve yazının içerdiği bilgi

Anadolu’nun DİP KÜLTÜRÜNÜN Ön-Türklere ait olduğunu

VE DE

Anadolu’yu, tarihte İLK KERE uygarlık ışığıyla aydınlattıklarını göstermektedir…

Anadolu’nun esas sahiplerinin Ön-Atalarımız olduğu ikinci kere DNA testi ile ortaya çıkmıştır
Bu kadarla kalmayıp

Tüm Avrupa’ya yayılmış, Lâtin alfabesinin kökeninde yer almışlar

İngiltere’ye, İzlanda’dan Grönland’a yerleşmişler, yollarına devamla

Amerika’yı M.Ö.600 ile 300 arasında keşfetmiş,  New-Foundland üzerinden

Yazılarıyla Kensington’ a kadar gitmişlerdir. Aşağıda yıkılan bir çam ağacının köklerinin sardığı bir taş üzerinde, Pamir’in eteklerinde M.Ö. 5bin yıllarında doğmuş olan ON-UYUL yazısı görülmektedir.

Ön Türkçe Metin
Ön Türkçe Metin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SONUÇ:

Batı Merkezli Tarih’in Türkleri evrensel uygarlıkların dışına atma çabaları

İnsanlık, DEMOKRASİ ve müspet bilim namına saptırma, saçmalama çerçevesi içinde kalır

Alt kimlik, üst kimlik safsataları, 40 bilmem ne kadar etnik sayısı iddiaları İğrenç politika oyunlarından başka bir şey değildir.

Bu belge ve bilgiler ışığında

TÜRK adı Anayasa’ya

Altın harflerle yazılır
Atatürk’ün

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözü ne kadar gerçekmiş, değil mi beyler?

Halûk Tarcan
Bilimsel Araştırmacı(CNRS-Paris)

Total
0
Shares
Comments 2
  1. insanoğlu da yapısı gereği diğer tüm varlıklar gibi bulunduğu ortama ayak uyduran bir yaratılan türü olmakla davranışlarıyla dışa vurum olgusunda ve içe dönük oluşumunda diğerlerinden farklı olarak ayrık bir değişim arz etmez. Haliyle tüm toplumlar gibi Türklerde olan ve oluşan şartlara değişim ve gelişim adı altında ve zaman zarfı içeriğinde devam eden süreçler halinde geçmişin izleri takip edilerek, tarihsel dönemlerin vurgularını taşıyarak, metabolizmasına uygun olarak, fıtratı gereği fikri içtimasını yansıtan halleri ile yaşadığı ortamın bir kişisi olduğunu her halukarda beyan etmekle kendi aidiyetini de yansıtmaktadır.

  2. hep şöyledir böyledir deniyor ama bilimsel delil veya ayrıntı yok. e… falan kitabı al oraya bak vb vb . yabancıların herşeyi ortada , şurdaki şu kadar ancient iskelete dna analizi yapıldı % şukadar şu var % şu kadar bu var. on uyul alfabesi diye bir şey varsa bunu da nette rus kaynaklarında bulursan bulursun. yok çatal höyükten dna analizi yapılmışmış.

Bir cevap yazın
Önceki
Dede Korkut

Dede Korkut

Dede Korkutun 570-632 yılları arasında yaşadığı rivayet edilmiştir

Sonraki
Çinde Türk Modası

Çinde Türk Modası

Türklerin Tang/T’ang Hanedanlığı dönemindeki Çinliler üzerinde kültürel etkileri

İlginizi çekebilir