OZ Tamgası-2

 

 width=
Oz Tamgası – Hitler Ambleminde
 width=
Oz Tmgası – Hint-Tibet

Hitler, üstün ırk iddiasıyla dünyaya egemen olmak üzere bir kaynak arıyordu. O zamanlar ortaya atılmış olan Hint-Avrupa uygarlığına sarıldı ve HİNT-CERMEN adını verdiği bir imparatorluk kurmak istedi. Bu arada Hindistan ve Tibet’te görülen ve çok cahilcesine GAMALI HAÇ denen şekli timsal olarak aldı ve Nazilere pazubent yaptı.

Ön-atalarımız 4 adet ÖG damgasını uçlarından bir haç şekli oluşturacak şekilde birleştirmişlerdir.. 4 sayısı, Dört cihan demektir ki, bu şekil 4 cihanda Tanrıya erişme düşüncesine sahip olma demektir.

HAÇ diye görülen şekil ise, Ön-Türkçede, OQ damasıdır Günahsız olmayı ifade eder. İ.S.4’ncü yılda Vatikan tarafından kabul edilmiştir.

Aslında meydan gelen şekil HAÇ değil, damgasıdır, El işlerinde bu şekil genelde 5 kollu olarak geçer ve adı yanar/ döner’dir. Çünkü şekil , dönme hissi verir. Bu damgası Ruh’un dönerek Tanrıya erişmesini ifade eder.

Bu ön-Türkçe damgayı Kandıra hazinesindeki 123 parça Sikke üzerinde buluruz ( Prof. M.Tekin, Bizans Sikkeleri, Yapı Kredi bankası ) Araştırmacılarımız bu damganın “yeldeğirmeni” diye değerlendirmişlerdir.

İstanbul Arkeoloji müzesinde Bizans sikkesi denen ve 1numara ile kayıtlı olan sikke gene bu damgayı taşır ( Prof. A.Alpay, İst. Archeo. Mus. A Turizm, 1995 )

İ.Ö. 500 tarihi verilen bu sikkeler bu tarihte, İstanbul’da Bizanslıların değil , Ön-Atalarımızın bulunduklarını gösterir.

Bu sikkelerin öteki yüzünde Ön-Türkçe OY-ÖGÜY ; yani düşünme yeteneği yazılıdır
( Kazım Mirşan )


UÇ damgası şeklinde düzenlenmiş olan bu ÖG damgaları, Kilim, Hallarımızda mevcutturlar
.

Antalya Yat limanında bir evin tahta penceresi bu UÇ damgasıyla bir sanat şaheseri olarak süslenmiştir.( eğer hala duruyorsa ? )

Bizans Sikkesi üzerinde ÖG Tamgası ve “Düşünme Yeteneği” yazan Ön Türkçe bir cümle.
(Kazım Mirşan)
OG Tamgası - Bizanz Sikkesi üzerinde
OG Tamgası – Bizanz Sikkesi üzerinde

 

 

 

Sn. Haluk TARCAN

Dipçe:
Kişiler Tengri katında, Kozmoz da, renksiz, kokusuz, hareketsiz ve şekilsiz olarak uyu usuq (uyuşuk) halde bulunurlar. Kişi Tengri’nin buyruğu ile OZ laşıp (Mana dan Maddeye geçip, şekil değiştirerek – Metamorfoz) AT ılıp UÇ arak (döne döne) yeryüzüne iner. VAR olur, CAN olur, KİŞİ olur. (CANlanır) Ön Türkler de > OK Kişisi olur ON Kişisi olur. Öldüğünde ise kişi tekrar “OZ” laşarak, “AT” ılır, “UÇ” ar ve ” Tengri” ye geri döner.
OZ (sözde svastika ve gamalı haç) Tamgası’nın tarih öncesinden MU kökenli ve MU alametlerinden biri olduğuna, dünyaya da buradan yayıldığına dair bir düşünce de mevcuttur.
OZ Tamgası - Kaşgar Türk Kiliminde
OZ Tamgası – Kaşgar Türk Kiliminde

 

 

 

 

 

 

 

OZ Tamgası -Greek Miğferinde
OZ Tamgası -Greek Miğferinde
OZ Tamgasi - Günümüz Kamlarında
OZ Tamgasi – Günümüz Kamlarında
OZ Tamgasi -Kubilay Han
OZ Tamgasi -Kubilay Han

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 width=
OZ Tamgasi -Hatuniye Camii Amasya

 

 

 width=
OZ Tamgasi -Karatay Medresesi Konya
 width=
OZ Tamgasi -Agarta Sembolünde

 

 width=
OZ Tamgasi -Kilisede, Haç

 

 width=
OZ Tamgasi – Roma da bir mozaikte

 

 

 width=
OZ Tamgasi – Divriği Camii Sivas

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
Önceki
İstanbul Kelimesinin Kökeni

İstanbul Kelimesinin Kökeni

CONSTANTİNOPOLİS ‘ciler!

Sonraki
Bilge Kağan ‘ın öğütleri !

Bilge Kağan ‘ın öğütleri !

 “Ey Türk Oğuz Beyleri!

İlginizi çekebilir