Kurt Adam – Erbörü

A
B
Yeni Konu
 • Yazar
  Yazılar
 • Kurt adam değil Erbörü. Erbörü, Türk Mitolojisinde dolunayda kurda dönüşen mistik bir kişi, dişi olanı ise Eşbörü’dür.

   

  Çocuklarının adı da toybörü olabilir =)
  Yeni öğrendiğim Türk Mitolojisi karakteri. Peki neden bir şeyler yapılmaya başlanılmıyor/başlamıyoruz.
  Sokağa çıkıp soralım Erbörü nedir/kimdir diye, kaç kişi cevap verebilecek ? Tabii ki sonuç belli, sonuç belli çünkü kendimiz bile daha kapsamlı bilmiyoruz ki.

  Amerikanların en sevdiğim yönü yarattıkları şeyi çok iyi parlatıyorlar onu yükseltiyorlar ve çok iyi pazarlıyorlar.
  Şimdi sorsam X-men nedir, Wolverine kimdir diye hepimiz biliriz (Ki ben çok ta severim).

  Amerikanlar bunu yaratıyor sadece, bu sadece bi hayal gücü. Oysa bizim yaratmaya dahi ihtiyacımız yok! Biz de zaten var ama neredeyse silip atmışız, unutmuşuz.
  Şimdi sadece şunu hayal edebilir misiniz, kendi mitolojimiz de ki Erbörü karakterinin çizimli masal kitaplarını yapsak, kaliteli çizgi romanlarını yapsak, Hollywood kalitesinde filmlerini yapsak, çeşit çeşit romanlar yazsak çok güzel olmaz mı ?.

  Yazdığın her cümleye katılıyorum fakat bu işler gerçekten belirli planlama ve ekip işi gerektiriyor. Örnek vericek olursak marvel şirketi çizgi romanlarıyla başladı bu işe ve gerçekten çok büyük paralar yatırdı. Yetenekli ve hayal gücü yüksek kişileri işe alıyor. Iron man, Avengers, Kaptan Amerika ve daha birçoğunun filmleri günümüzde çıkmış olsa da çizgi romanları 70 lerde çıkmıştır. Şimdi bir düşnelim 70-80lerde günümüze uygun hayal gücüne sahip insanları barındıran bu şirket 30-40 sende neler yapabilir. Marvel şirketinin hali hazırda 300 süper kahramanı vardır. Eğer bizde böyle bir şirket kuracak olursak çok çalışmamız gerekir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.