İslamiyet ve Gök Tengri

A
B
Yeni Konu
 • Yazar
  Yazılar
 • Tarih dersinde sorulan bir soru hakkında sizinde fikirlerinizi merak ediyorum kandaşlar

  Türkler İslamiyet’e geçmeden önce, Islamiyet ile benzerlikleri olan tek tanrılı bir dine inanıyorlardı. Islamiyet ve Gök Tengri inancı arasında bir çok benzerlik vardır. Bu benzerliklerin bir nedeni var mıdır yoksa bir alakası yok mudur ?

  Ne kadar araştırsam da mantıklı bir sonuç elde edemedim. En basit olarak Hz. Nuh ile ilişkilendirebildim

  Bugün birisi gelse benim dinimde bir tek Tanrı vardır beş vakit namaz kılar oruç tutarız ama peygamberimizi A kişisi dese sen İslamiyeti bırakıp o dine inanır mısın ?

  Din değiştirmek “Aaaa! bizimkine benziyor hadi inanalım” denilecek bir şey değildir.

  İslamcıların uydurduğu bir avutma öyküsüdür.

  Andamın dediği çok doğru. İslamcıların uydurduğu bir avutma öyküsüdür. Timur Devletov’un güzel bir konuşması var bu konuyla ilgili dinlemenizi tavsiye ederim.

  resmi tarih yalanlarından biridir halife ömer ve halife osmandan başlayarak arap topraklarının dışına akınlar yapmışlar Türgişlere saldırmışlar kaybettikleri için geri çekilmek zorunda kalmışlardır orta asyada göktürklerin fiilen yıkılması ile çin ile islam ordusu arasına sıkışan Türk boyları bir çok katliama uğramıştır.bunlardan bilenenleri talkan ve culcan katliamları olmuş talkan katliamında kuteybe önderliğindeki islam ordusu direnen türklerin bedenlerini agaçlara astırmış türk kadının helal türk öldürmenin sevap oldugu fetvalar yayınlatmıştır dönemin konjektüründe anadolu toparakları için iran-bizans savaşları uzun sürmüş bitap düşen ordulardan yararlanan islam orduları anadoludan geçerek kafkasyaya ve karadenizin kuzeyine saldırarak hazarlarla savaşmışlar ve yine bir çok katliam yapmışlardır.Türkler ancak 9. ve 10. yüzyıllarda 300 yıl süren bir mücadeleden sonra müslüman olmuştur.yazımda özellikle islam ordusu diye belirttim çünkü bizi çölde yaşayan arap dallamaları değil ölürsen cennete gideceksin yaşarsan malları yağmalayacak ve tecavüz edeceksin mantığıyla yaşayan etnik döküntü ordusu kötü zamanımızda yenmiştir islamı yücelten ve koruyanda türkler olmuştur islam önderliğini bu coğrayadaki diğer unsurlara bırakıp cumhuriyetle yeniden kendimize gelirken müslümanlar özüne dönmüş orta doğuyu yine kan gölüne çevirip 4 halife ve yezid dönemine çevirmişlerdir.türkün tarihi dini herşeyi kutsal ve üstündür senin okuduğun tarihte yalandır kardeşim

  Hiçkimse başka bir din kendi dinine benzediği için din değiştirmez benzerliklerin olmasının tek sebebi vardır o da bizim geleneklerimizi örf ve adetlerimizin büyük bir kısmını islamiyet de de göstermemizdir gök tengricilikle islamiyet çok ayrı şeylerdir ve yakın olarak öğretilmesinin tek sebebi islamcılardır

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.