Türk Dünyası Çocuk Şenliği, Bursa’da kutlandı.

“Türk Dünyası Çocuk Şenliği” 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’nın ev sahipliğinde, 25 Haziran 2022 tarihinde düzenlendi. Etkinliğe TÜRKSOY’un katkılarıyla Türk Dünyasının dört bir yanından çocuklar katıldı.


Katılımcı sanat toplulukları arasında “Hazar Azerbaycan Halk Dansları ve Sanat Derneği”, “Tumar Folklor Grubu”, “Güneşli Koraf Gagavuz Folklor Grubu”, “Uygur Balaları Sema Grubu” ve “Türkmeneli Goncaları Folklor Grubu’’ yer aldı.

Yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkan Türk Dünyası çocukları folklor gösterilerinin yanı sıra söyledikleri şarkı ve şiirlerle büyük beğeni topladı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan TÜRKSOY Temsilcisi Dr. Cavid Mövsümlü, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev’in selamlarını ileterek, etkinliğin ev sahipliğini yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkürlerini sundu. ”2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa düzenlediği etkinliklerle Türk Dünyası’nın buluşma noktası oldu, yıl boyu devam edecek etkinliklerle kültürel ve sanatsal alanda birbirimizi daha yakından tanıyacağız” diyen Mövsümlü günün anısına  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ulaş Akhan’a ve etkinlik katılımcılarına plaket ve teşekkür belgelerini takdim etti.

Üç gün süren kültür programı boyunca katılımcı çocuk ve gençler 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’nın tarihî ve kültürel mekanlarını keşfetme fırsatı yakaladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın
Önceki
Çin Seddinden Han Çinlilerinin başkenti Şian’a

Çin Seddinden Han Çinlilerinin başkenti Şian’a

Ahmet Yeşiltepe’nin hazırlayıp sunduğu Zaman Yolcusu – Türklerin İzinde

Sonraki
Kökler | 1. Bölüm

Kökler | 1. Bölüm

Hikaye anlatmanın ve efsanelerin insanoğlu için anlamı ele alınıyor

İlginizi çekebilir