Azerbaycan, Ermeni İHA'larını düşürdü!

Azerbaycan, Ermeni İHA’larını düşürdü!

Ermenistan, Azerbaycan topraklarına yönelik provokasyon girişimlerine devam ediyor. 11-12 Mayıs 2023 tarihlerinde Basargeçer bölgesindeki Ermeni ordusuna ait birlikler tarafından düzenlenen saldırılar sistematik bir şekilde sürüyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bu kapsamda Kelbecer hattında uçaksavar füzeleriyle Ermeni İHA’larının düşürüldüğünü duyurdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, “Hava hedefleri, radyo-elektronik karşı tedbirlerin kullanılması sonucunda birliklerimiz tarafından zamanında tespit edilmiş ve hedefe ulaşmadan etkisiz hale getirilmiştir” denildi.

Öte yandan, 12 Mayıs 2023 tarihi saat 18.00 sıralarında aynı bölgede Ermeni güçlerinin D-30 ve havan topları ile Azerbaycan ordusu mevzilerini hedef aldığı öğrenildi.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SINIRINDA YİNE ÇATIŞMA ÇIKTI

Azerbaycan ve Ermenistan sınırında 10 Mayıs gece saatlerinde yine çatışma yaşandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, dün akşam saatlerinde sınırdaki Basargeçer ilinin Zod bölgesi istikametindeki Ermenistan ordusu mevzileri tarafından Azerbaycan ordusunun mevzilerine yoğun ateş açıldığını bildirdi. Ayrıca Ermenistan ordusunun, ağır silahlar ve havan topları kullandığı da belirtildi.

ERMENİSTAN ORDUSU, UYARILARA RAĞMEN SALDIRDI

Ayrıca, Ermenistan ordusunun açtığı ateşte bir Azerbaycan askerinin başından yaralandığı belirtildi. Azerbaycan askerlerinin bütün uyarılarına rağmen, Ermenistan güçlerinin ateş açmaya devam etmesi üzerine gerekli ve haklı müdahale yapıldığı aktarıldı. Ermenistan basınında çıkan haberlerde ise çatışmada 3 Ermenistan askerinin yaralandığı kaydedildi.

Dün akşam Zod bölgesi istikametindeki Ermenistan mevzilerinden Azerbaycan ordusunun mevzileri yoğun ateş altına alınmıştı. Ateş sonucu Azerbaycan ordusundan 1 asker şehit olmuş, 1 asker ağır yaralanmıştı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın
Önceki
Kazakistan Dışişleri Bakanı Nurtileu, Türkiye ile ilişkilerinin örnek niteliğinde olduğunu söyledi
kazakistan-disisleri-bakani-nurtileu-turkiye-ile-iliskilerinin-ornek-niteligind

Kazakistan Dışişleri Bakanı Nurtileu, Türkiye ile ilişkilerinin örnek niteliğinde olduğunu söyledi

Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Murat Nurtileu, Türkiye ile

Sonraki
Tebriz’de Traktör taraftarlarından “Yaşasın Azerbaycan” tezahüratı!
Tebriz'de Traktör taraftarlarından "Yaşasın Azerbaycan" tezahüratı!

Tebriz’de Traktör taraftarlarından “Yaşasın Azerbaycan” tezahüratı!

İran’da Güney Azerbaycan Türklerini temsil eden futbol takımı Traktör Tebriz,

İlginizi çekebilir