Türkler 15 bin yıldır Anadolu ‘da

Bilimsel Araştırmacı Sayın Haluk Tarcan, Türklerin Anadolu’ya bin değil 15 bin yıl önce geldiğini belgeleriyle ortaya koydu.

Türkler 15 bin yıldır Anadolu’da

Anadolu’dan ve Anayasa’dan silinmeye çalışılan Türk kimliği ve Türk kavramının tartışıldığı Ceviz Kabuğu’nda Haluk Tarcan ve İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir önemli açıklamalar yaptılar

Usta gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun Kanaltürk’te canlı olarak yayınlanan Ceviz Kabuğu programında tarihe ışık tutan bilgiler açıklandı.

Araştırmacı-yazar Halk Bilimci Haluk Tarcan’ın Kazım Mirşan’ın belgelerine dayanarak yaptığı açıklamaya göre;

* Türkler 15 bin yıldır Anadolu’da

* Pontus’lulardan bin 300 yıl önce Karadeniz’de Türkler vardı

* 1071 tarihi, Türklerin Anadolu’ya ilk değil, son geliş tarihidir

* İlk tarihçi Heredot değil, Türk komutandır

* Yazıyı Türkler buldu, ilk alfabe Latin alfabesi değil

* İstanbul Bizans’la başlamadı, binlerce yıl önce Türkler kurdu

* Roma ve Pekin’i biz kurduk

* Okulu ve üniversiteyi ilk Türkler kurdu.

* Türkler, Batıya demokrasiyi, seçimi götürdüler.

Araştırmacı yazar Tarcan, Türklerin Anadolu’daki varlığının aslında 15 bin yıla dayandığını ve Türklerin Anadolu’ya giriş tarihi olarak bilinen “1071” yılının Avrupalıların dayatması olduğunu söyledi. Programda İzmir Barosu Başkanı Avukat Nevzat Erdemir de önemli açıklamalar yaptı. Haluk Tarcan’ın yaptığı açıklamalar ve gösterdiği belgelere göre Dünya tarihi Türklerle başlıyor ve Türk kültürü tüm dünya kültürlerinin temelini oluşturuyor. Buna göre; yazıyı Sümerlerden, hukuku Romalılardan binlerce yıl önce kullanıyorduk.

İlk tarihçi Bilge Atung

Tarcan’ın açıklamalarına göre, dünyanın ilk tarihçisi Bilge Atung Ukuk adlı bir Öntürk kumandanıdır. Tarcan, “Heredot’tan 87 yıl önceki M.Ö. 572-535 yılları arasında yaşamış olan ordu kumandanı ilk tarihçidir. Bizim ön atamızdır” dedi. Programda Alevilerin Öntürk kültürünü günümüze taşıyıp taşımadığı sorusu da soruldu. Tarcan, Alevi mezarlarında bulunan Öntürkçe damgaların bu tezi güçlendirdiğini ifade etti. Mısır hiyerogliflerinin doğru okunduğunu düşünmüyorum diyen Tarcan hiyerogliflerin okunan kısmında Öntürklerin varlığının görüldüğünü belirtti. Tarcan, arkeolojik eserlerin değerlendirilmesinde gördüğü yanlış uygulamayı da örnekleriyle anlattı.

1071 tarihi Batı’nın icadı

Haluk Tarcan, Anadolu’ya M.Ö. 13 bin yılında geldiğimizin bölgede bulunan mağara yazılarıyla ortaya çıktığını söyledi. Tarcan “atalarımız 13 bin yılında geldiğine göre demek ki buzullar nedeniyle göç ettiler. 1071 tarihi Batı tarafından Anadolu’daki Türk varlığını yok etmek için icat edilmiştir. En son geliş tarihimizi ilk geliş gibi göstermişlerdir” dedi. “Anadolu’ya göçebe değil göçmen olarak geldik. Geldiğimizde yazıya ve bir kültüre zaten sahiptik” diyen Araştırmacı-Yazar Tarcan, Türklerin Anadolu’ya ve oradan da Avrupa’ya yaydığı kültürünü şu şekilde anlattı: “Sümerler yazıyı 5 bin yılında buldu biz 12 binlerde yazı elemanı içeren figürlere sahiptik. İlk okul ve üniversite bu nedenle Öntürklerde görüldü. Anadolu’ya ışık getirdik. Türkler, Batıya demokrasiyi, seçimi götürdüler.

Pontus çarpıtması

Tarcan, Pontus Rumlarının Trabzon’a M.Ö 700-800 yıllarında yerleştiğini ancak Türklerin M.Ö. 2000 de orada olduğunu söyledi. Araştırmacı Tarcan, bu bölgede yapılan araştırmalarda bu gerçek bilinmeden değerlendirme yapıldığı için bulunan eserlerin Türk kültürüne göre değil Hıristiyan kültürüne göre yorumlandığını ifade etti. Haluk Tarcan, “İstanbul, Konstantin’in değil Türklerin şehridir; Pekin ve Moskova’yı da Türkler kurdu” dedi.

Yeni silah uyum yasası

Avukat Nevzat Erdemir de, Anadolu’dan ve Anasaya’dan silinmeye çalışılan Türk adı ve değerleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye bir rejim değişikliğine doğru gidiyor. Batı Türklere karşı önyargılı. Atatürk, ‘tarihi yazmak yapmak kadar önemlidir. Yazan yapana sadık kalmalıdır’der. Topla tüfekle Türkleri geçemeyen Avrupa, silah değiştirdi. Şimdi silah AB uyum yasaları. Bu süreci 3. tanzminat olarak değerlendirebiliriz. Egemenlik dış güce devredildi”.

Total
0
Shares
Comments 15
 1. Birincisi; Vezir Tonyukuk Heredot’tan 1200 yıl sonra yaşamıyor bu aşikar bir durum yorum yapmayacağım.
  İkincisi; dogruluğunun ispatlanamaması zaten yazıda geçiyor yani üstelenen ya da dayatılan bir durum söz konusu değil. Tarih araştırmaya dayalı doğrularının degişebildiği bir bilimdir, unutulmamalıdır.
  Bunun için yorumlarımızı tarafsızlığımızı koruyarak yapmaya davet ediyorum. Milliyetçilik, milli benliğini bilmek ve korumak bizi geriye götürmez, bu durumdan korkulmamalıdır.
  Esenlikler dilerim.

 2. Bu bilgileri İngilizce olarak ta yayınlayabilir misiniz? Daha çok kitlelere ulaşırdı.
  Çok teşekkürler

 3. Cok interesan sayfaniz var, tebrikler!Benim düsümcem söyledir:biz türkler MOGOLUZ, yani Mogolistan’dan gelmisik, 16 imparatorluktan fazla medeniyetler kurmusuk, ben mogollarin hakkini asla yemem!

 4. M.Ö. 12 yüzyılın ilk on yıllarında Akdeniz Bölgesi yaygın bir göç hareketine maruz kalmıştır. Savaşta ağır bir yenigiye uğrayan Troya’lı Türkler, onun müttefiği bir Türk halkı olan Lykia’ lılar (Lukkalılar) ve ve yine bir türk halkı olan Hititler Anadoluyu terk etmek zorunda kalmışlardır. Mısır belgeleri “Deniz Halkları” olarak nitelenen halkların sürüler halinde kağnı arabaları ile ülkenin içlerine girdiğini, Anadolu kentlerinin hiç birisinin bu güç karşısında dayanamadığını aktarmaktadır. Mısır, bu deniz kavimlerini ülkelerinden uzak tutmayı güçlükle başarmıştır. Ancak, Anadolunun koruyucusu durmundaki Troya’ nın düşmüş olması sebebiyle Anadolunun karşı koyma gücü kalmamış ve Anadolu, Deniz Halkları tarafından (Ahhiyawa-Akha-Akawasha-Ekwesh) tarafından istila edilmiştir.

  O güne kadar, mimari, sanat, matematik, tıp, astronomi konuları başta olmak üzere son derece ileri bir düzeyde olan özellikle batı Anadolu, deniz kavimlerinin istilası sonucu büyük bir karanlığa gömülmüştür ki bu çağa “Karanlık Çağ” adı verilmektedir. Bunun nedeni ise, ilkel Akhaların, Anadolu’ yu yakıp yıkarken, bin yılların bilgilerini de yok etmelerine bağlamak gerekir.

  Yaklaşık 400 yıl süren Ege dünyasındaki sessizlik ve karanlık, Homeros’ un destanları ile aydınlanmaya ve Hellen dünyasının yükselişine başlar. Homeros’ un destanları ile aydınlanan 7 bilgeler ve onların öğrencileri filozoflar aracılığı ile yükselişe geçen Ege Dünyası, bugünkü dünyanın yönetimine yol gösteren bir çığırı açmış olur.

  Bunlar da benim eklemelerim,
  İyi çalışmalar

 5. Tufan bey, burada ilk tarihçi olarak Bilge Atung Ukuk adlı Ön Türk kumandandan bahsediliyor M.Ö. 572-535 Heredot ise M.Ö. 484-425 arada 87 yıl vardır.

 6. Tufan bey, yazdıklarımızı daha önce hiçbir yerde görmemiş olmanız kusura bakmayın ama bizim bir eksikliğimiz değil.

  Doğruluğu konusu da bizimle alakalı değildir bu iddiaların ( ki birçoğu kanıtlanmıştır en azından çürütülememiştir ) sahibi Sayın Kazım Mirşan ve Sn. Haluk Tarcan dır. Doğru değilse kaldırılsın diyebiliyorsanız o zaman lütfen sizde aksi tezinizi sununuz, sunamıyorsanız da o zaman siz nasıl kaldırılsın diye talep ediyorsanız bizde susmanızı talep ederiz.

  Tarih kitaplarında görmek isterim demişsiniz inanın bunu en az sizin kadar bizlerde görmek isteriz bugüne kadar tarih kitaplarımızda hep batının dayattığı kadarını gördük ve okuduk şimdi tarihçilerimiz ve araştırmacılarımız eserlerini ve görüşlerini sunuyorlar kendi kitaplarında bunları okuyabiliyoruz söz konusu araştırmacıların bilimsel ( akademik ) alanda nedense kabul görülmedikleri ( ki, bunun da nedenini bir türlü anlamıyoruz, sanırım alaylı olduklarından mıdır nedir ) için bilimsel yayınlarda göremiyoruz, söz konusu akademik tarihçilerimiz bu savları kabul görmüyorlarsa en azından ürütsünler ama görüyoruz ki maalesef bunu da yapmıyorlar.
  Esenlikler…

 7. Bilge Tonyukuk Heredot’tan 1200 yıl sonra yaşadı. nasıl ilk tarihçi oluyor.

 8. bu yazdıklarınızı daha önce görmedim. eğer doğruysa ispatlansın, değilse kaldırılsın lütfen. ispatlanabilirse tarih kitaplarında(bilimsel olanlar)görmek isterim.

 9. Bilinçli gelin lütfen … çok gülünç duruma düşüyorsunuz !

 10. HZ adem de türkdü yazmamissiniz,

  Ben bir türk manyagiyim da (fasist) bu kadar sallayamazdim, herkeze önce belge demissiniz, Belge olmadan her sallayani eklemissiniz.

  Mesela facebook yokdu türkler yapti, yok daha iyi bir fikir vereyim atatürkün fikriydi,,,,

 11. Gürhan bey, övgüleriniz için teşekkür ederiz, milletimize, halkımıza bir nebze de olsa bilgi aktarabiliyorsak ne mutlu bize.

  Hocamızın görüşüne ve bir okumaya göre “Bilge Atung Ukuk” aslında “Bilge Tonyukuk” olduğunu düşünmekte ancak bununla ilgili olarak kesin bir belge ve kaynak maalesef yoktur dolaysıyla şu an için sadece hocamızın bir iddiası olmakla kalmaktadır diye düşünüyoruz.

  Saygılarımızla

 12. Bu değerli siteyi ve paylaşımları bizim ile paylaştığınız için Türk milleti sizlere minnettardır,

  Bir sorum olacak,ilk tarihçi olduğu iddia edilen Bilge Atung Ukuk’a dair bir belge kaynak vs. var mıdır ? Yoksa bütün bunlar Sayın Haluk Tarcan tarafından ortaya atılan bir iddia mıdır ?

  Saygılarımla..

 13. helal olsun sizin gibi tarihcilere.. sizin gibi tarihcilere kiymet vermeyen hükümet´e yaziklar olsun..

Bir yanıt yazın
Önceki
Türkçe’nin Matematiği

Türkçe’nin Matematiği

Victor Hugo şiirlerini 40

Sonraki
Tepük Futbolun Atası Olabilir mi

Tepük Futbolun Atası Olabilir mi

Eski Türk Çocuk Oyunlarından Tepük ve Yaşayan Varyantları Modern sporların büyük

İlginizi çekebilir