Lolan Güzeli Mumyası

Çin’i korkutan 3.800 yıllık Mumya ” Lolan Güzeli ”

3 bin 800 yıllık mumya ‘Lolan Güzeli’, Çin tarafından ABD’deki sergiden çekildi

Çin, ABD’deki bir sergide gösterilecek olan “Beauty of Xiaohe” ( Lolan Güzeli ) olarak adlandırılan 3 bin 800 yıllık mumyayı birden sergiden çekerek göndermedi.

Böylece Asyanın kökenleri hakkında büyük sırlar saklayan mumyanın üzerindeki tartışmalar tekrar gündeme gelmiş oldu. Çin’in sergilenmesinden rahatsız olduğu mumya, ne boy pos, ne de çehre itibarıyla Asyalıya benzemiyor. Çinlilerin yapısına göre, daha uzun boylu, beyaz tenli, upuzun kirpikli, ince düz burunlu olan mumya daha çok Avrupalı bir görüntü sergiliyor.

SİNCAN’DA BULUNDU

Çin’in kurak Sincan Eyaletinde ki Tarim Havzasında bulunan mumya hala Avrupalı mı, Türk mü diye tartışılırken, asırlardır bu topraklarda yaşayan Çinlileri de bu söylentiler kızdırıyor. Üstelik Lolan Güzelinin yakınında bulunan birçok mumya da yine tıpkı onun gibi özellikler taşıyor. Bir çok arkeolog mumyanın Avrupa kökenli olduğunu söylerken, Pekin yönetimine karşı bağımsızlık mücadelesi veren Uygurlara göre hem Lolan Güzeli, hem de civarında bulunan mumyalar Türk kökenli.

Lolan Güzeli
Lolan Güzeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lolan Güzeli

Lolan Güzeli

 

Total
0
Shares
Comments 7
 1. “Avrupalılar” sürekli “Türkler Mongolid,Türkler barbar,Türkler medeniyetsiz” deyince taraflı olmuyor ancak biz “Türk Türktür veyahut bu şekilde değiliz” deyince “2.sınıf görüyorsunuz” “Milliyetçi,taraflı yaklaşıyorsunuz”gibi gereksiz ve çarpıtıcı şeylere maruz kalıyoruz.

 2. ‘@ Anonymous
  Batılı Nazi’ler ve kompleks dolu çingene farslar/kürtler haricinde kimse ”Mongol” halkının sözde ”ikinci sınıf ırk” olarak görmüyor. ”Mongoloid” inavnı ise tamamen TIBBİ bir kelimedir ki, NAZİ Batılılar TÜRKLERDEN NEFRET ETTİKLERİ İÇİN ”MOGOLOID HASTALIKLI” KİŞİLERİ MOĞOLLARA BENZETTİKLERİ İÇİN ÖYLE ADLANDIRMIŞLAR, SONRA DA ”SİZ TÜRKLER MOĞOL=MONGOLOİD=ENGELLİ/ÇİRKİN BARBARLARSINIZ!” demek istemişlerdir.
  Biz Türler evrenseliz, bizi kimse ne ‘Europoid”, ne de ”Mongoloid”, ne de herhangi bir başka ırk olarak sınıflandıramaz.

 3. lolan,,ğüzeli,şaman,,kıyafet,,bir,,kadın,,türk,,olma,,ihtimali,,çokyüksek,,,selçuklu,,türklerinin,de,,buna,çok,benzeyen,,mumyaları,,vardır

 4. bence,lolan,güzeli,türk,çünkü,kıyafetleri,türkler,gibi,şapkası,ve,üstündeki,tüy,türk,kültürünü,gösteriyor,türkler,başlarını,tüylerle,süsler

 5. Türklerin illa ki Mongoloid ırktan olduğu iddiası 19. yüzyıl Avrupalı antropolog ve tarihçilerin yanlış ve kasıtlı iddialarıdır. Hun kurganlarından çıkan iskeletler üzerinde yapılan y DNA araştırma sonuçlarına göre Türklerin ataları olan Hun’ların R1a1 y Haplogroup sınıfında yani Rus ve Ukraynalılarla aynı ırk grubunda yer aldığı tespit edilmiştir. M.S. 1000 yılları civarında Orta Asya memleketlerini gezen Arap seyyah ve tarihçi İbn-i Batuta seyahatnamesinde İslamiyeti yeni kabul etmiş Türklerin fiziksel görüntülerini tasvir eder iken “İçlerinde sarışın ve kızıl saçlıların da bulunduğu, çoğunluğu kumral, beyaz tenli, ela veya yeşil gözlü, yuvarlak yüzlü ve badem gözlü yani hafif çekik gözlü” güzel insanlar olduklarını tarif etmiştir. Günümüzdeki Orta Asya Türklerinde rastlanan Mongoloid tip, ancak 1200 lü yıllardan sonra aralarına zorla yerleştirilen Moğol oymaklarının zamanla Müslümanlığı kabul etmesi ve sonradan Türkleşmesi nedeni ile kız-alıp vermeler sonucu son 800 yılda ortaya çıkmıştır. Velhasıl kelam: Türkler Europoid gruptan Turanid olarak adlandırılan ana ırka dahildir. Kaldı ki Moğolların y-DNA izi C grubu olarak adlandırılan ve Çinliler ile yakınlık gösteren bir ırksal gruba dahildir. Türkler ile uzaktan yakından hiçbir akrabalığı mevcut değildir.

 6. SELAMLAR BEN ASLEN DERSİMLİYİN BİZLER LOLANLIYIZ YANİ LOLAN AŞİRETİNDENİZ ÇİNDEKİ LOLANLA BİZLER ARASINDA BİR BAĞ VARMI BİLMEK İSTİYORUM AYRICA IRKIMIZ KONUSUNDA ÇEŞİTLİ SPEKÜLASYONLAR VAR SİZ NE BİLİYORSUNUZ ACABA BİLMEK İSTERİM.ANÇAK KESİN BİR BİLGİNİZ VARSA PAYLAŞIN LÜTFEN…

 7. Öncelikle mumya Europoid özellikler taşımaktadır. Sitede yazılan pek çok makale güvenilir ve doğru bilgiler içermektedir, bunun için ayrıca teşekkür ederim.

  Ne var ki, Turfan bölgesinden çıkan her şey Türklere ait değildir. Lolan da bunlardan biridir. Mongoloid ırkı 2. sınıf gördüğünüz için Türkleri Europoid sınıfa sokmaktan vazgeçmelisiniz. Lolan bir Europoiddir.

Bir cevap yazın
Önceki
Atatürkün Tarihe Merakı

Atatürkün Tarihe Merakı

Churchward’ın “Kayıp Uygarlıklar” eseri 68-70 yıl önce

Sonraki
Güneş – Dil Teorisi

Güneş – Dil Teorisi

GÜNEŞ-DİL TEORİSİ’nin son derece ilginç bir macerası vardır

İlginizi çekebilir